Wyświetlanie jednego wyniku

Podologia to nauka, która bada wszystkie tkanki i narządy, z których są one zbudowane kończyny dolne. Podolog zaś zajmuje się diagnozowaniem, a także leczeniem stóp, a w tym zmian skórnych oraz płytki paznokciowej (niekiedy również na dłoniach).

Z nami zajdziesz daleko. Wspólnie zadbamy o zdrowie i kondycję Twoich stóp.

usuwanie odcisków, modzeli oraz nagniotków,
likwidacja pękniętej skóry na stopach (głównie na piętach),
rekonstrukcja płytki paznokciowej.
usuwanie zrogowaciałego naskórka,
profesjonalne obcinanie paznokci u stóp,
masaż stóp.

Dlaczego warto wybrać się na wizytę do podologa?

Piękne i zadbane stopy są marzeniem wielu z nas, ale także to nasza wizytówka, zwłaszcza latem, ponieważ często odkrywamy je w upalne dni. Warto pamiętać, że dbanie o stopy nie powinno być kojarzone tylko i wyłącznie ze względami estetycznymi, ponieważ dbanie o zdrowie w obrębie stóp przyniesie ulgę i pozwoli powrócić do normalnego trybu życia.

O bardzo ważnej roli stóp jak amortyzacja, pionowe poruszanie się i statyka całego ciała, nie trzeba nikogo przekonywać. Często wymagają jednak specjalistycznej pielęgnacji, o której zapominamy, a przecież według chińskiej medycyny znajdują się tam połączenia z wszystkimi narządami naszego ciała. Warto więc udać się profesjonalnego gabinetu, w którym podolog rozpozna zmiany patologiczne i rozpocznie adekwatną do potrzeb klienta terapię. Zajmie się często wstydliwymi i długo ukrywanymi przypadłościami, jak wrastający paznokieć, oraz zmiana jego struktury, czy kształtu, modzele i odciski, grzybica paznokcia. Jest również właściwym specjalistą, aby skierować się do niego z tak powarzonym schorzeniem, jak stopa cukrzycowa. Masaż stóp, profesjonalne obcinanie paznokci, wykonanie opatrunków, a także fachowe doradztwo, to również ważne zadania w profilaktyce dbania o stopy, z którymi możemy udać się do podologa.

Ściśle określona sfera leczenia, czyli stopa, a także wszechstronna wiedza wykwalifikowanego podologa, pozwala na holistyczne podejście do każdego pacjenta i szybkie rozwiązanie problemów, z którymi chorzy, często poddani niewłaściwemu leczeniu, borykają się od wielu lat. Z tego względu podologia to bardzo przydatna, a jednak wciąż niszowa dziedzina nauki w Polsce, gdzie wiedza na temat dbania o stopy jest niewielka. Z tego względu jeszcze jednym istotnym zadaniem specjalistów w obrębie stóp jest edukacja pacjentów jak prawidłowo o nie dbać i jaki ma to wpływ na cały organizm człowieka.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu.